Úvod Články Rybářská dovolená spojená s poznáváním regionu

Rybářská dovolená spojená s poznáváním regionu

495

Máte v plánu vyrazit na nezapomenutelnou rybářskou dovolenou, ale neumíte si zvolit místo, které by vyhovovalo všem Vašim potřebám? Jednou z nejpopulárnějších oblastí k rybaření v celé České republice je bezpochyby oblast Třeboňska. Vydejte se do tohoto krásného regionu Jižních Čech i Vy a objevte daleko více než jen vodní plochy a přírodu.

rybareni
Zdroj: Pexels.com

Rožmberk – král mezi rybníky

V okolí města Třeboň je situováno mnoho rybníků. Největší z nich se nazývá Rožmberk. Ten je se svojí rozlohou 489 ha nejen největší v České republice, ale dokonce po celém světě. Nachází se v okrese Jindřichův Hradec a jeho průměrná hloubka je přibližně 6,2 metru. I z tohoto důvodu je výběr rožmberského rybníka pro Vaši rybářskou dovolenou skvělou volbou. Výhodou lokality Jižních Čech je i fakt, že během Vaší dovolené můžete každý den rybařit na jiném místě. Vyzkoušet si tak určitě můžete také některý z dalších velkých rybníků, kterými jsou Horusický rybník, rybník Dvořiště nebo třeba Velký Tisý rybník. O tom, že se nacházíte v rybářském regionu, Vás přesvědčí například i velký výběr vhodných ubytování pro rybáře přímo u vody. Ubytování vyhovující Vašim požadavkům si můžete vyhledat i na stránce ubytování Třeboň. Doporučujeme Vám zaměřit se na ubytování co nejblíže u hlavního centra Vašeho rybářského zájmu, abyste mohli strávit více času u vody než cestováním v autě.

Poznejte region

Spojte dovolenou i s poznáváním okolí. Třeboňsko je nádherný region, který svým návštěvníkům nabízí řadu oblíbených destinací a možností na výlety. Mezi nejpopulárnější turistická místa patří například hrobka knížecího rodu Schwarzenbergů, která byla postavena již mezi lety 1874 až 1877. Dovolenou si dále můžete zpříjemnit návštěvou věže staré radnice v Třeboni, případně vyhlídkovou plavbou po rybníku Svět. Vhodné ubytování si určitě naplánujte předem a vzhledem ke všem očekávaným místům, která plánujete navštívit. Jak jsme již řekli, Třeboňsko je nádherný region. Nádherná jsou však také místa v jeho těsné blízkosti. Pokud by se Vám tedy více hodilo najít si ubytování na jiném místě, vyhledejte si jej v katalogu ubytování Jižní Čechy. Právě prostřednictvím této stránky se budete moci dohodnout na detailnějších podmínkách přímo s ubytovateli a zároveň se domluvíte na nejlepší možné ceně pobytu.

Komerční sdělení