Úvod Články Víte, jak se pustit do nočního rybolovu a na jakou výbavu nezapomenout?

Víte, jak se pustit do nočního rybolovu a na jakou výbavu nezapomenout?

547

Vyzkoušeli jste všemožné techniky rybaření od plavané až po muškaření, chytání ryb v Chorvatsku i doma a chtěli byste zase vyzkoušet něco nového? Možná, že máte v merku i noční rybolov!

rybaření

Výhody nočního rybaření

Noční rybolov je skvělý zážitek pro každého rybáře. Noční vody totiž přináší úplně jinou atmosféru, na kterou se rybář musí připravit – nejen vybavením, ale i znalostí zákonů. Nalezněte v sobě dobrodruha a touhu po zálesáctví a vydejte se v noci na ryby i vy!

Právě jedinečná atmosféra nočního rybaření je to, co láká rybáře v noci k rybníkům i jiným vodním plochám! Noční rybaření přináší určitou formu adrenalinu a nádherné ranní výhledy na východ slunce.

Výhodou rybaření v noci je také to, že ryby ve tmě hůř vidí a tak se zvyšují šance na vaše úlovky. Právě v noci je největší pravděpodobnost, že se budete radovat z úlovků úhořů, candátů nebo sumců.

Od kdy do kdy se může chytat?

Důležitou informací pro každého majitele rybářského lístku je, od kdy do kdy se může chytat. Noční rybaření je totiž časově omezeno. Povoleno rybařit je totiž od 4:00 do 24:00 (duben, květen, červen, červenec, srpen, září). ostatních měsících je potom lovná doba od 5 do 22 hodin.

Na konci lovné doby tak musí všichni rybáři sklidit pruty, odstranit stojany na pruty, stáhnout bójky z vody a opustit lovné místo, popř. se odebrat ke spánku. Začít rybařit můžete zase od 4. (popř. 5) hodiny ranní a ještě za tmy stihnout ulovit nějaké dravce.

Soukromé revíry

Výjimkou jsou soukromé revíry, kde můžete chytat celou noc. Není jich však v České republice mnoho. Podívejte se na seznam soukromých rybářských revírů a třeba vám nějaký v blízkosti vašeho bydliště padne do oka!

Každý soukromý revír přichází s podmínkami pro způsoby lovu a nabízí jiné služby, mezi ty oblíbené a kladně hodnocené v České republice mimo jiné patří:

  • Rybník Nohavice ve Středočeském kraji
  • Pískovna Lysá ve Středočeském kraji
  • Daviďák v Jihočeském kraji
  • Farma Janko Vysoká Libyně v Plzeňském kraji
  • Lanské rybníky v Pardubickém kraji
  • Hostim – Nedveka v Jihomoravském kraji

a další…

Místo pro noční rybolov

Vybrat a prozkoumat místo pro noční rybolov byste měli už za světla. Vybírejte místa taková, kde je klid a nebude vás rušit šrum nedaleké hospody nebo smích z blízkého kempu. Poradit vám s výběrem mohou také zkušenější kamarádi rybáři.

noční rybaření

Na místo doporučujeme dorazit ještě před stmíváním a postavit si přístřešek pro přenocování.

Jakou výbavu budete potřebovat k nočnímu rybolovu?

Noční rybolov vyžaduje speciální rybářské vybavení a přináší tak mnoho možností a inspirací na dárky pro rybáře.

Osvětlení

Lovné místo musí být podle rybářského řádu řádně osvětleno, proto se vám bude hodit např. kempingová lampa nebo jiná svítilna. Hodit se vám při hledání vašeho vybavení i samotném rybaření bude i čelovka.

TIP: Věděli jste, že čelovky s červeným nočním osvětlením nepřitahují tolik otravného hmyzu? Určitě stojí za to vyzkoušet.

Pean, podběrák a další potřebné vybavení si můžete označit chemickým světlem.

rybář u vody

Když zrak nestačí…

Jelikož ryby nejsou jediné, které mají zhoršený zrak za tmy, budou se vám hodit i zvukové hlásiče nebo svítící signalizátory, které se umísťují na konec prutu a informují nás o záběru.

Pro vaše pohodlí

Pro vaše pohodlí je třeba pořídit si do výbavy kromě bivaku nebo stanu pro přenocování také termosku na čaj či kávu, kempingový vařič a dostatečně teplé oblečení.

Závěrem

Potom už nezbývá nic jiného než k vodě jednoduše vyrazit a druhý den se vrátit domů plní zážitků. Každé noční rybaření je navíc trošku jiné a přináší různé historky do našich životů.

Může se vám například stát, že celou noc proprší. Ani to by vás ale nemělo odradit a při praní prádla celého od bláta byste si měli vzpomenout na vše hezké, co vás při nočním rybaření s přáteli potkalo.

Komerční sdělení