Úvod Články Víte, jak si užít rybářskou dovolenou u Lipna?

Víte, jak si užít rybářskou dovolenou u Lipna?

504

Lipno je rybářský ráj, který láká na nezapomenutelnou dovolenou. Zabaví se tu ale i celá rodina. Lipno totiž nabízí mnoho možností, jak dovolenou v jižních Čechách strávit.

Lov na Lipně

Pokud plánujete navštívit tuto oblast, přinášíme vám několik užitečných tipů, jak si zde užít nejlepší  zážitky, včetně rybářských. Připravte si výbavu, vyberte si vhodný revír a naplánujte si svůj čas.

Tipy pro rybářskou dovolenou u Lipna

Ať už vyrážíte k Lipnu na ryby sólo, s partou přátel nebo s celou rodinou, určitě se vám bude hodit pár tipů, co si sbalit s sebou nebo kam vyrazit.

Lipno je doopravdy rybářským rájem, kde žije velké množství druhů ryb, od kaprů, sumců a štik až po candáty a okouny. Narazit tu můžete i na skutečně velké ryby, a proto doma nezapomeňte kvalitní výbavu, dostatečně silné pruty i náhradní díly, jako spojky a obruče.

Pokud plánujete chytat ryby na způsob muškaření, připravte si speciální prut a mušky.

Tip: Věděli jste, že lov dravých ryb je na Lipně omezen na období od 16. června do 31. prosince?

Co zabalit s sebou na Lipno?

Samozřejmě, jako na každou jinou dovolenou, budete i na Lipno potřebovat celou řadu věcí a možná i hned několik zavazadel. Nyní se ale zaměříme na vybavení na ryby. Kromě rybářské výbavy nezapomeňte také na oblečení a obuv.

U přehrady Lipno se může počasí i celkem rychle měnit, a tak je dobré připravit se na všechny možnosti počasí. Nezapomeňte na voděodolné oblečení, které vás ochrání před deštěm i větrem. Zapomenout byste neměli ani na kvalitní boty s dobrou trakcí pro bezpečný pohyb po břehu.

Tip: Ani u vody nezapomínejte na svou bezpečnost, zvlášť pokud na ryby vyrážíte ve večerních hodinách. Pořiďte si oblečení s reflexními prvky, díky kterým budete na cestě k vodě dobře vidět.

Povolenky na Lipně

Sehnat si na Lipně povolenku pro rybaření není žádná věda. Vzhledem k tomu, kolik rybářů se k přehradě za úlovky vydává, je seženete hned na několika místech. Koupit je můžete například ve Frymburku na náměstí, v prodejně rybářských potřeb v Černé v Pošumaví, v Hůrce, v Horní Plané nebo v Infocentru v Lipně nad Vltavou.

Povolenky se prodávají hned v několika variantách, cena se odvíjí také od toho, zda jste, nebo nejste členem Českého rybářského svazu. Za 3 dny rybaření zaplatíte 700 Kč, v případě 10 denní povolenky je to 900 Kč. Jestliže na Lipno vyrážíte pravidelně, vyplatí se vám roční povolenka za 1 800 Kč.

Místa, kde si dobře zarybařit

Lipno je největší vodní přehradní nádrží v České republice, a tak je logické, že zde můžete nalézt spoustu míst, kde si dobře zachytáte. Jaká jsou oblíbená místa pravidelných návštěvníků Lipna?

Oblíbeným místem je Tajvan, ostrůvek, který je přístupný pouze na loďce, kterou si můžete půjčit hned na několika místech. Ideální je přístup z levého břehu ostrůvku.

místo na Lipně

Dalšími místy, kam rybáři rádi vyráží patří Kyselovská zátoka, oblast Horní Plané, Hamerská zátoka nebo Lukavická zátoka.

Pozor! Od půlnoci do čtyř hodin ráno se smí lovit pouze ze břehu. Lov z lodí a ostrovů je v těchto hodinách zakázán.

Kolem Lipna se nachází mnoho kempů a míst, kde se můžete ubytovat. Rozhodovat byste se v případě rybářské dovolené měli podle toho, na kterých místech chcete lovit, abyste to neměli příliš daleko.

Pokud se rozhodnete pro kempování, zkontrolujte si možnosti a vybavení okolních kempů. Jestliže dáváte přednost pohodlnějšímu ubytování, najdete zde spoustu penzionů a hotelů. Většina z nich má navíc možnost pronájmu lodí a člunů.

Tip: Ubytování si porovnejte například na webu Megaubytko.cz.

Tipy na aktivity v okolí

Vyrážíte na dovolenou s celou rodinou, nebo jen rádi rybaření proložíte i jinými aktivitami? V tom případě se vám budou hodit také tipy na další aktivity, které lze v okolí Lipna podniknout.

Vodní aktivity

Lipno je oblíbenou destinací pro windsurfing, kitesurfing, wakeboarding a vodní lyžování. Windsurfingový a kitesurfingový areál se nachází v jižní části nádrže v oblasti bývalého vojenského letiště, kde je v celém regionu největší otevřená plocha vhodná pro vodní sporty.

Pro vodní lyžování a wakeboarding je ideální místo naopak v severní části Lipna, kde se nachází speciálně upravené areály. Toto místo je vyhledávané nejen profesionálními vodními sportovci, ale i amatéry, kteří se chtějí pouze pobavit na vodě.

Pokud jste nováček v některém z vodních sportů, nebojte se, na Lipně najdete mnoho škol a půjčoven, které vám poskytnou potřebné vybavení a naučí vás správné technice.

Turistické cíle

Pro ty, kteří chtějí zůstat na suchu, je zde mnoho turistických tras, které vedou krásnou přírodou kolem Lipna. Můžete si vybrat z mnoha cyklistických stezek a projet okolní krajinu nebo vyrazit pěšky.

V okolí Lipna, blízkém, i tom vzdálenějším, se nachází celá řada zajímavých turistických cílů. Vyrazit můžete do divoké přírody Boubínského pralesa, na hrad Rožmberk nebo se vydat Stezkou korunami stromů Lipno. Oblíbené jsou také vrcholy kolem Lipna, jako Knížecí stolec, Plechý nebo Špičák.

tipy na výlety Lipno

Kam vyrazit na výlety s malými dětmi? Jestliže jste na Lipně s dětmi, budete potřebovat turistické cíle trochu atraktivnější pro nejmenší turisty. Takovým je například Vítkův Hrádek, Čertova stěna ale i rodinný areál Království lesa nedaleko Stezky korunami stromů.

Zábavné aktivity

Pro milovníky adrenalinu jsou k dispozici různé druhy outdoorových aktivit, jako je například lanový park, bobová dráha, nebo lezení po skalách. Navštivte také místní přehrady a vodopády, které jsou v okolí Lipna rozesety. Celkově je Lipno velmi vyhledávanou lokalitou nejen pro rybáře, ale také pro milovníky outdoorových aktivit

Přímo v Lipně nad Vltavou se nachází také bobová dráha, kterou můžete navštívit společně s dětmi od tří let věku.

Ve Frymburku se nachází aquapark a dětský vodní svět, který jistě stojí za návštěvu. Můžete se zde vyřádit na tobogánech a skluzavkách nebo si zaplavat v plaveckém bazénu.

Oblíbenou cílovou destinací je také Králičí ostrov, zvlášť pokud mají vaše děti rády zvířata. Výlet na toto zajímavé místo plné králíků a morčat nadchne nejen malé návštěvníky. Dalšími destinacemi, které stojí s dětmi navštívit patří Hopsárium v Lipně nad Vltavou nebo Activity park Médi Kubíka ve Frymburku.

Václav Brynda, Specialista na optimalizaci webů– Naučte sa, ako nastaviť základné SEO on page faktory na svojom webe

Komerční sdělení